AKTUALNOŚCI ZESPÓŁ KRĄŻEK GALERIA PRZYJACIELE

Marta Zielińska

wokal (2016 – obecnie)

Śmiejąc się mówi o sobie, że jest fałszywa, zakłamana, zła, podła, dwuliciowa i brzydka jak noc listopadowa (podobno większość kobiet tak ma) ale reszta zespołu zupełnie się z tym nie zgadza! Marta zrobiła na nas pozytywne wrażenie przesyłając nam fragment swojego występu z festiwalu poświęconego Agnieszce Osieckiej, a na próbach udowodniła, że potrafi bawić się dźwiękiem. Pochodzi z muzykalnej rodziny: mama, siostra, wujek – każdy na czymś gra lub śpiewa. Jej zamiłowanie do muzyki zaszczepiła w niej babcia, a zaczęło się – uwaga! – od kujawiaka. Później śpiewała na ślubach, weselach i w chórkach szkolnych. Nie ma nic wspólnego z rockiem (oprócz czarnego charakteru) dlatego właśnie trafiła do Stopersów.

Sebastian Tadeusiak

gitara rytmicza (2010 – obecnie)

Współzałożyciel i pomysłodawca nazwy zespołu. W jego życiu muzyka istnieje od zawsze. Sebastian ukończył pierwszy stopień skoły muzycznej, ale granie na pianinie menuetów, sonetów i etiud nie sprawiało mu radości. Swoją przygodę z gitarą rozpoczął w latach 90-tych. Koleżanka z ogólniaka chciała wyrzucić stare pudło i tak to się zaczęło. Później były szalone lata młodości, matura, studia – granie akustyczne i śpiewanie przy najrozmaitszych okazjach, w tym w Stopie, gdzie najczęściej „leciał” rock i gdzie wszystko się zaczęło...

Damian Popławski

perkusja (2010 – obecnie)

Współzałożyciel zespołu. Początki jego przygody z muzyką związane były z kutnowskimi kapelami metalowymi – Auristel (2001 – 2002), a później Mortiturus (2002 – 2007), z którą w 2006 roku nagrał płytę „Destructive Vision” wydaną przez GiD Records. W tym samym czasie mieszkał już w Bydgoszczy, gdzie grał z zespołem rockowym Dapson (2003 – 2007). Był to okres licznych koncertów. Na przełomie lat 2006/2007 wraz z Dapsonem nagrał płytę demo „Cud...”. Zespół otrzymał też wyróżnienie na przeglądzie Bitwy Kapel 2006 w Bydgoszczy i przeglądzie FAMA 2006 w Toruniu. Od kwietnia 2010 roku, czyli od samego początku istnienia Stopersów, związany jest z zespołem.

Grzegorz Pirek – "Pirat"

gitara basowa (2013 – obecnie)

Stary Stopers (choć wtedy ani nikt nas, ani nikt siebie tak nie nazywał). Pirat, Sebastian, Pcheła i Piotrala mają cząstkę wspólnej historii. Oprócz tego, że Grzesiek gra z nami w kapeli, jest również członkiem kutnowskiego zespołu Curse of Years. Ciekawostka: na zdjęciu w tle widać blok przy ul. Podrzecznej w Kutnie – dawny adres Stopa!

Rafał Wiśniewski – "Słodki"

gitara prowadząca (2013 – obecnie)

Nasz gitarzysta solowy. Z Rafałem gramy od 2013 roku. Na studia wyjechał Filip Szydłowski i w zespole zabrakło drugiej gitary. Rafał i Sebastian poznali się w OKGK w Leszczynku. Razem zgłębiali wówczas tajniki gitary u prof. Zbigniewa Jędrzejczyka. Ich znajomość i wspólne granie pod okiem instruktora zaowocowały w końcu współpracą.

Paweł Grochulski

akustyk (2016 – 2017)

Dzięki „Piratowi” poznaliśmy Pawła, który bywając często na próbach, poznał nasze utwory od podszewki. Zaczęło się od ściszania kanału podczas sprzęgania mikrofonu, a skończyło na pełnym wsparciu bandu od strony obsługi technicznej podczas prób i koncertów. Paweł okazał się również osobą grającą na gitarze oraz basie, a także służącą dobrą radą podczas prac twórczych kapeli.

Anna Winkler

wokal (2013 – 2015)

Kiedy pod koniec 2012 roku mikrofon został pusty, do zespołu zgłosiła się zaledwie 17-letnia wówczas, drobna dziewczyna, której próbki nagrań, zrealizowane w kutnowskim MDK-u, niesamowicie nas zachwyciły. Dobry warsztat wokalny, czyste brzmienie i szeroka skala głosu wysoko postawiły poprzeczkę. Wszystko zaczęło się podobno już podczas chrztu Ani – dzięki temu, że „śpiewała” przez całą mszę, kazanie było krótkie... W wieku 4 lat zaśpiewała na ślubie „Ave Maria” ujmując swoim głosikiem zgromadzonych i tak już zostało. Głos kształciła sama w domu pod okiem rodziny. Mając 8 lat trafiła do szkoły muzycznej. Ukończyła I stopień, a jej instrumentem były skrzypce, które szybko okazały się pomyłką. W 2005 r. Ania zdobyła Grand Prix na Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Wagarowisko”. Później był MDK i zespół Granda, z którym zdobywała nagrody i wyróżnienia na poziomie krajowym i międzynarodowym, eliminacje do programu X Factor, Bitwa Na Głosy oraz The Voice Of Poland, i rzecz najważniejsza – Stopersi!

Jesika Misztal

wokal (2011 – 2012)

Za sprawą naszego ówczesnego basisty Filipa Górkiewicza poznaliśmy Jesikę. Niski, silny kobiecy wokal – to było coś! Wspólnie daliśmy w Kutnie dwa koncerty: w marcu 2012 r. w klubie Sandra i tego samego roku latem na festiwalu ognia Fireproof, grając przeboje polskiej i zagraniczej muzyki rockowej.

Filip Szydłowski

gitara prowadząca (2011 – 2012)

Kiedy w 2011 r. do kapeli dołączył Filip Szydłowski, w zespole po raz pierwszy pojawiła się druga gitara. Ciężkie, głębokie brzmienie wspaniale wpisywało się w klimat utworów, które wtedy graliśmy. Wspólnie z Filipem daliśmy koncert w klubie Sandra w Kutnie i później podczas festiwalu ognia Fireproof. Sebastiana i Filipa połączył najpierw ośrodek kultury w Leszczynku, później zespół, a rozdzieliła odległość i studia Filipa.

Filip Górkiewicz

gitara basowa (2011 – 2012)

Pod koniec 2011 r. przygodę z naszym zespołem musiał przerwać Piotr Horzycki. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do brzmienia basu na próbach i o pustce w tym miejscu nie było mowy. Sekcję rytmiczną uzupełnił wtedy Filip Górkiewicz, który swoją przygodę z gitarą basową zaczynał w OKGK w Leszczynku, pod okiem prof. Zbigniewa Jędrzejczyka. Wspólnie daliśmy dwa koncerty. Ten drugi podczas festiwalu ognia Fireproof w lipcu 2012 r. był ostatnim wspólnym występem przed maturą i późniejszymi studiami Filipa.

Ewelina Stankiewicz

wokal (2010 – 2011)

Nasza pierwsza wokalistka. Z Eweliną poznaliśmy się w Stopie. Brała wówczas udział w Letnich Spotkaniach Artystycznych. Sebastian i Pcheła stwierdzili, że covery, które wtedy grali, mógłby ktoś zaśpiewać i od tego się zaczęło! Na pożyczonym wzmacniaczu i starych kolumnach, między bębnami, basem i gitarą pojawił się głos. Po kilku miesiącach prób na poddaszu biblioteki przy „dziewiątce”, jesienią 2010 r. daliśmy pierwszy koncert. Potem nasze drogi się rozeszły – podzieliła je odległość prawie 300 kilometrów między Kutnem a Gdańskiem.

Piotr Horzycki – "Piotrala"

gitara basowa (2010 – ... )

Pierwszy basista i honorowy członek zespołu. Człowiek, którego wkład w rozwój kapeli jest nieoceniony. Wtedy była tylko perkusja i gitara. Piotrala wszedł na bas i wszystko się zaczęło – poczuliśmy PULS! Z Piotrem poznaliśmy się w Stopie i chyba już tam połączyła nas muzyka. Wspólnie zagraliśmy wiele prób i pierwszy koncert w Lagunie. Nasze drogi rozeszły się na chwilę pod koniec 2011 r. (na basie Piotrka zastąpił wówczas Filip Górkiewicz) i znów zeszły w lipcu 2012 r. na festiwalu ognia Fireproof. W kwietniu 2013 r. razem zagraliśmy w gostynińskim klubie Zazamcze, a na początku 2014 r. wydaliśmy pierwszy krążek Stopersów. To dzięki Piotrali nagraliśmy wokal i gitary, i to właśnie Piotr stworzył brzmienie płyty. Nadal zdarza nam się wspólnie występować.
Aktualności |  Zespół |  Krążek |  Galeria |  Przyjaciele |  Dla mediów |  Rider |  SoundCloud |  YouTube |  Facebook |  Kontakt